Čaje

Broskyňovo-marhuľový čaj

Na mladosť Ak sa slniečko už dlho na oblohe neobjavilo, pomôže čajový punč zo sušených broskýň a marhúľ. Účinok: Oba tieto sladučké plody obsahujú veľké množstvo látok (karotinoidov), vďaka ktorým sa vaša pokožka aj vlasy budú cítiť ako na relaxačnom pobyte. Tieto zdraviu prospešné látky podporujú aj krvotvorbu. Ako na to? Zmiešajte zelený čaj so zmesou sušených broskyňových a marhuľových kúskov a zalejte vriacou vodou. Tip: Skúste čaj rooibos s kúskami broskyne. Rooibos obsahuje...

Čaj s limetkou a citrónovou trávou

Posilní imunitu Ak začne každý vo vašom okolí kýchať a kašlať, treba posilniť imunitu. Účinok: Limety a citróny vďaka svojej obrovskej porcii vitamínu C pomáhajú vybudovať prvotriedny ochranný štít proti vírusom. Tip: Zelený čaj ako základ pomáha prostredníctvom zinku, ďalšieho ochrancu imunity, ubrániť sa proti vírusom. Pridajte si do čaju citrónovú trávu, ktorá pohladí dušu, zároveň upokojí a zlepší náladu.

Čaj s mätou a so škoricou

Zlepšuje zmysly Čakajú vás ťažké rozhodnutia a koncentrácia musí fungovať na sto percent? Mäta a škorica pomôžu vyriešiť tieto úlohy zázračne rýchlo. Účinok: Zelené lístky mäty v spolupráci s aromatickým korením pôsobia aj na náš čuch. Ich intenzívne vonné esencie vás preberú, zvýšia koncentráciu, pomáhajú napríklad pri dlhej ceste autom nepodliehať únave. Tip: Bolí vás brucho? Mäta upokojí žalúdok a okamžite vás oslobodí od kŕčov a nadúvania.

Čaj z ginka a pomarančov

Trénuje mozog Nedarí sa vám udržať v tomto počasí koncentráciu? Máte pocit, že zleniveli aj sivé bunky v mozgu? Tak to vám zaručene pomôže čaj z ginka. Účinok: Listy ginka obsahujú mnoho zázračných látok, ktoré pomáhajú lepšie okysličovať mozog. Znamená to, že sa vám už tak nebude motať hlava a ani sústredenie vám už nebude robiť problémy. Tip: Vyskúšajte zelený čaj s ginkom a pomarančovými kvetmi. Pomarančové kvety rozptýlia melanchóliu a sú aj expertmi v boji proti závratom.

Čaj zo zmesi sušených plodov

Dodá energiu Ste unavená a nemáte na nič energiu? Doprajte si vitamínovú bombu z pohára. Účinok: Chutný čaj zo sušených plodov bazy, čučoriedok, ríbezlí a černíc zásobí telo extra porciou vitamínu C, ktorý nás nabije energiou. Sekundárne rastlinné látky prečisťujú cievy. Tip: Objavili sa prvé príznaky škrabania v hrdle? Oslaďte si tento ovocný čaj 1 čajovou lyžicou medu.

Citrusový čaj s rozmarínom

Postaví na nohy Krvný tlak vám neustále klesá a krvný obeh je akýsi spomalený? Ak ešte k tomu vášmu organizmu chýba energia, vyskúšajte aromatickú ihličnatú bylinku z juhu! Účinok: Rozmarín je plný éterických olejov, ktoré zlepšia prekrvenie a posilnia nervový systém. Na prípravu čaju zalejte čerstvú alebo sušenú vetvičku rozmarínu vriacou vodou. Tip: Plátky citróna v bylinkovom čaji zásobia vaše telo vitamínom C.

Šípkový čaj s čili

Zdvihne náladu Život sa s vami zahráva a vy sa utápate v žiali? Tento drobný lesný plod dá všetko do poriadku. Účinok: Už len červená farba sama osebe zdvihne náladu. Skutočným liekom na smutné obdobie je vitamínová zmes šťavnatej a chutnej šípky. Tip: Štipka čili korenia prinesie do šípkového čaju, pikantnú chuť a určite vám zdvihne náladu.
Arteco.sk
Počítadlo návštev od 19.4.2013