Nealkoholické nápoje

Banánový punč pre deti

Suroviny: 1 banán (5 plátkov odrežeme, zvyšok rozmixujeme), 1,5dl teplého mlieka, vanilkový cukor, strúhaný kokos Postup: Banán s mliekom rozmixujeme, pridáme strúhaný kokos, vanilkový cukor a všetko dobre premiešame. Na dno pohára dáme kolieska banánu, zalejeme nápojom a na ozdobu dáme jedno koliesko banánu na okraj pohára.

Čajové bowle 10 porcií

Suroviny: 2 citróny, 3/4 l studeného silného čaju, šťava z 1 citrónu, 0,1 dl limetkového sirupu, 1 malá fľaštička rumovej arómy, 3 fľaše nealkoholického šumivého vína Postup: Citróny nakrájame na plátky, vložíme do nádoby, prilejeme citrónovú šťavu, čaj, sirup a rumovú arómu, premiešame a necháme vychladiť, pred podávaním dolejeme nealkoholické šumivé víno.

Liečivý nápoj

Suroviny: Veľa najrozmanitejšej zeleniny alebo zvyšky zeleniny (listy kelu, šalát, zemiaky, karfiol, zeler a pod.), veľa liečivých byliniek (žihľava, ďatelina, púpava), škrupinky z vajec Postup: Všetko dobre vyumývame a posekáme na drobno, škrupinky roztlčieme a uložíme do hrnca so zeleninou a s vodou na chladné miesto. Necháme 1-2 dni postáť, potom odberáme vodu a prilievame ďalšiu, kým nie je zelenina vylúhovaná... Tento nápoj sa odporúča piť najmä pri pitných kúrach a očistných...

Mandarínkový džús

Suroviny: 9 mandarinok, 5,5 litra vody, 2 lyžičky kyseliny citrónovej, 30 dkg cukru Postup: 5 litrov vody prevaríme s cukrom. Ošúpané mandarinky poriadne po častiach spolu s 0,5 litrom prevarenej vody rozmixujeme. Prelejeme do väčšej nádoby, pridáme kyselinu citrónovú, premiešame a prilejeme 5 litrov prevarenej vychladnutej vody s cukrom. Opät premiešame a precedíme buď cez sitko alebo plienku, prelejeme do fľaší a uložíme do chladu.
Arteco.sk
Počítadlo návštev od 19.4.2013