Zemiaky

Zemiaky nakyslo

Suroviny: 500 g zemiakov, 250 ml kyslej smotany, 40 g masti, 50 g hladkej múky, mlieko, ocot, 1 bobkový list, 1 lyžica nasekaného kôpru, soľ. Postup: Menšie zemiaky umyjeme, uvaríme v šupke, olúpeme a nakrájame na kolieska. Z masti a múky pripravíme bledú zápražku, zalejeme ju mliekom a vodou, povaríme, pridáme nakrájané zemiaky, soľ, bobkový list a ešte chvíľu povaríme. Ochutíme octom, kyslou smotanou a kôprom.

Zemiaky pečené v šupke

Suroviny: zemiaky, olej, soľ, čierne korenie Postup: Zemiaky sa pripravujú tak, že sa umyjú, nechajú odkvapkať, vršok sa nareže nožom a do rezu sa vtlačí soľ a mleté čierne korenie. Potom sa zemiaky potrú olejom a grilujú. Keď sa šupka začne trhať, zemiak je upečený. Podávajú sa na mise, napichujú sa vidličkou a lyžicou sa konzumuje upečené vnútro.

Zemiaky z alobalu

Suroviny: 4 veľké zemiaky, maslo, kyslá smotana, petržlenová vňať (žerucha), šunka (slanina), soľ. Postup: Rúru predhrejeme na 200 oC. 4 veľké zemiaky dobre umyjeme a neolúpané ich zabalíme do alobalu. Na strednej polohe mriežky pečieme asi 50 minút. Pred podávaním každý zemiak zvrchu prerežeme ostrým nožom a do otvoru vložíme plátky masla, osolíme a prelejeme kyslou smotanou. Posypeme nakrájanou petržlenovou vňaťou alebo žeruchou, ozdobíme opečenou šunkou alebo slaninou. Podávame...
<< 1 | 2
Arteco.sk
Počítadlo návštev od 19.4.2013